ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს პოპულარიზაცია ახალგაზრდებში
• დონორი: აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიურო,
• პროექტის ხანგრძლივობა: 18/01/2024 - 18/07/2024
• ბიუჯეტი: 24 965 USD
პროექტის მიზანია მოსწავლეებისა და პედაგოგების ცნობიერებისა ამაღლება სამართლებრივ სისტემაში ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს მნიშვნელობის შესახებ. პროექტის ფარგლებში განხორციელდება შემდეგი აქტივობები:
1.       მომზადდება ნაფიც მსაჯულთა სისტემის შესახებ გაკვეთილი, რომელიც განთავსდება ონლაინ პორტალზე www.civiceducation.ge;
2.       ჩატარდება თემატური ტრენინგები სამოქალაქო განათლების მასწავლებლებისა და მოსწავლეებისთვის;
3.       ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოზე ინტერესის გასაღვივებლად სკოლის მოსწავლეთათვის გამოცხადდება კონკურსი;

• donor: The Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs of the U.S. Department of State (INL),
• Project Duration: 18/01/2024 - 18/07/2024
• Budget: 24 965 USD
Project aims at raising awareness and understanding among students and educators about the importance of jury trials in the legal system. The project will encompass the following activities:
1. Development of a dedicated lesson on the jury trial, to be featured on the online portal www.civiceducation.ge;
2. Conducting specialized training sessions for civic education teachers and students, focusing on the thematic aspects of the jury trial;
3. Launching a competition for school students, designed to stimulate interest and engagement with the concept of the jury trial;