GDI-სა და MDF-ის ერთობლივი განცხადება პოლიტიკაში ეთნიკური, რელიგიური, სექსისტური და ჰომო/ტრანსფობიური რიტორიკის აღმოფხვრასა და ქართული პოლიტიკის გაჯანსაღებასთან დაკავშირებით 16 ივნისი, 2013
14 ივნისს არასამთავრობო ორგანიზაციები სოფელ სამთაწყაროში ადგილობრივი მუსლიმი მოსახლეობის მხარდამჭერ აქციას გამართავენ 13 ივნისი, 2013
GDI-იმ გამომცემელთა სახელით საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის წინააღმდეგ სარჩელით საკონსტიტუციო სასამართლოს მიმართა 5 ივნისი, 2013
არასამთავრობო ორგანიზაციების ერთობლივი განცხადება დედოფლისწყაროს რაიონის სოფელ სამთაწყაროში რელიგიურ ნიადაგზე არსებულ დაპირისპირებასთან დაკავშირებით 3 ივნისი, 2013
არასამთავრობო ორგანიზაციების განცხადება კონფლიქტური ზონის მიმდებარე სოფლებში განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით 2 ივნისი, 2013
17 მაისს ჰომოფობიისა და ტრანსფობიის დღესთან დაკავშირებით დაგეგმილი აქციის დამკვირვებელ ორგანიზაციათა პირველადი შეფასება 17 მაისი, 2013