გუშინ, 11 აპრილს, “ქართულმა ოცნებამ” ფეისბუქის ოფიციალურ გვერდზე გამოაქვეყნა პარტიის გენერალური მდივნის, თბილისის მერის, კახა კალაძის შემდეგი შინაარსის გზავნილი: “არც ერთი გაერთიანება არ მიღირს ჩემი ქვეყნისა და ხალხის ინტერესების დასათმობად”.
„ქართული ოცნება” მსგავს გზავნილებს უკვე ღიად ავრცელებს. ბოლო პერიოდში ხელახლა წამოწყებული მასშტაბური ანტი-დასავლური კამპანია, რუსული კანონის მიღების მცდელობა და საქართველოს ევროპელი და ამერიკელი მეგობრების მოწოდებების უგულვებელყოფა გვაფიქრებინებს, რომ „ქართული ოცნება” ქვეყნის დასავლური კურსის შეცვლას ცდილობს.
ხელისუფლებას შევახსენებთ, რომ საქართველოს ევროატლანტიკური კურსი ქართველი ხალხის ურყევი ნება და არჩევანია, რაც საქართველოს კონსტიტუციის 78-ე მუხლშია განმტკიცებული. ეს მუხლი ხელისუფლებას ავალდებულებს, ყველა ზომა მიიღოს ევროკავშირსა და ნატოში გასაწევრებლად.
რუსული კანონის მიღების მცდელობა და პარტიის მაღალჩინოსნების მხრიდან ევროკავშირში გაწევრების საწინააღმდეგო რიტორიკა კონსტიტუციისა და ქართველი ხალხის ღალატია.

The government's anti-EU statements contradict the will of the Georgian people and the Constitution of Georgia
Yesterday, on April 11, "Georgian Dream" published on its official Facebook page the message of the general secretary of the party, the mayor of Tbilisi, Kakha Kaladze, with the following content: "No union is worth giving up the interests of my country and people."
"Georgian Dream" is already spreading similar messages openly. Recently, the large-scale anti-Western campaign, the attempt to pass the Russian law, and the neglect of the appeals of Georgia's European and American friends make us think that "Georgian Dream" is trying to change the western course of the country.
We remind the government that Georgia's Euro-Atlantic course is the unwavering will and choice of the Georgian people, which is confirmed in Article 78 of the Constitution of Georgia. This article obliges the government to take all measures to join the European Union and NATO.
The attempt to adopt the Russian law and the rhetoric of the party's high-ranking officials against joining the European Union are a betrayal of the Constitution and the Georgian people.