2014 წლის 8-9 მარტს, არასამთავრობო ორგანიზაციის „საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივი“ ოფისში გაიმართა ტრენინგი სტუდენტებისთვის დისკრიმინაციის აკრძალვის და პირადი ცხოვრების უფლების შესახებ. ტრენინგზე განხილულ იქნა პირადი ცხოვრების უფლების დაცვის მექანიზმები, საერთაშორისო სტანდარტები და შიდა კანონმდებლობა, დისკრიმინაციის ნიშნები და ასევე დისკრიმინაციისგან დამცავი ნორმები. ტრენინგს უძღვებოდნენ ადამიანის უფლებათა სამართლის სპეციალისტები გიორგი მშვენიერაძე და ბესარიონ ბოხაშვილი.
ტრენინგს ესწრებოდნენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ტექნიკური უნივერსიტეტის, კავკასიის უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის, აგრარული უნივერსიტეტისა და ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელობის უნივერსიტეტის სტუდენტები.
ტრენინგის პირველი დღე დაეთმო საქართველოს შიდა კანონმდებლობის და საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილებების განხილვას, ხოლო მეორე დღეს განხილულ იქნა საერთაშორისო სტანდარტები და ადამიანის უფლებების ევროპული სასამართლოს საქმეები.
ტრენინგი გაიმართა პროექტის „თანასწორობის ხელშეწყობა განათლების საშუალებით“ ფარგლებში. პროექტი დაფინანსებულია აშშ საელჩოს მიერ.

On March 8-9, 2014, NGO Georgian Democracy Initiative held a training for students about the prohibition of discrimination and the right to private life. The participants of the training, which was held in the organization’s office, discussed the mechanisms of protection of the right to private life, international standards and domestic legislation, signs of discrimination, and norms that provide protection from discrimination. The training was led by specialists of human rights law, Giorgi Mshvenieradze and Besarion Bokhashvili.
The training was attended by students of Tbilisi State University, the Georgian Technical University, Caucasus University, Ilia State University, the Agrarian University, and Akaki Tsereteli State University of Kutaisi.
The first day of the training was devoted to the discussion of the domestic legislation of Georgia and decisions of the Constitutional Court of Georgia, and on the second day the participants discussed international standards and cases of the European Court of Human Rights.