2014 წლის 11-12 აპრილს, არასამთავრობო ორგანიზაციის „საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივი“ ოფისში გაიმართა ტრენინგი სტუდენტებისთვის დისკრიმინაციის აკრძალვის და პირადი ცხოვრების უფლების შესახებ. ტრენინგზე განხილულ იქნა პირადი ცხოვრების უფლების დაცვის მექანიზმები, საერთაშორისო სტანდარტები და შიდა კანონმდებლობა, დისკრიმინაციის ნიშნები და ასევე დისკრიმინაციისგან დამცავი ნორმები.
11 აპრილს ტრენინგს უძღვებოდნენ ადამიანის უფლებათა სამართლის სპეციალისტები ვახტანგ მენაბდე და თეოლოგი ბექა მინდიაშვილი. განხილულ იქნა დისკრიმინაციის აკრძალვისა და თანასწარობის უზრუნველყოფის სამართლებრივი მექანიზმები, ასევე ტოლერანტობის კულტურის ამაღლების ხელისშემშლელი ფაქტორები და ამ კუთხით საქართველოში არსებული მდგომარეობა.
12 აპრილს ტრენინგს უძღვებოდნენ ადამიანის უფლებათა სამართლის სპეციალისტები გიორგი მშვენიერაძე და ბესარიონ ბოხაშვილი. განხილულ იქნა პირადი ცხოვრების უფლების დაცვის ადგილობრივი და საერთაშორისო მექანიზმები, ასევე ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებები.
ტრენინგს ესწრებოდნენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ტექნიკური უნივერსიტეტის, კავკასიის უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის და საზოგადოებრივ საქმეთა საქართველოს ინსტიტუტის სტუდენტები.
ტრენინგი გაიმართა პროექტის „თანასწორობის ხელშეწყობა განათლების საშუალებით“ ფარგლებში. პროექტი დაფინანსებულია აშშ საელჩოს მიერ.

On April 11-12, 2014, NGO Georgian Democracy Initiative held a training for students about the prohibition of discrimination and the right to private life. The participants of the training, which was held in the organization’s office, discussed the mechanisms of protection of the right to private life, international standards and domestic legislation, signs of discrimination, and norms that provide protection from discrimination.
The training session of April 11 was led by a specialist of human rights law, Vakhtang Menabde, and theologian Beka Mindiashvili. The training participants discussed the legal mechanisms that prohibit discrimination and ensure equality, the factors that hinder the enhancement of the culture of tolerance, and the situation that exists in Georgia in this respect.
The training session of April 12 was led by specialists of human rights law, Giorgi Mshvenieradze and Besarion Bokhashvili. The training participants discussed the domestic and international mechanisms of protection of the right to private life and important cases of the European Court of Human Rights.
The training was attended by students of Tbilisi State University, the Georgian Technical University, Caucasus University, Ilia State University, and the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).